HAK-İŞ MEYEB, ÖZÇELİK-İŞ SENDİKAMIZ ÜYELERİNİ BELGELENDİRECEK

BELGELENDİRME MASRAFLARINI ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI KARŞILAYACAK

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Özçelik-İş Sendikamız Başkanı Yunus Değirmenci, HAK-İŞ MEYEB tarafından Özçelik-İş Sendikamız üyelerinin belgelendirilmesi konusunda Tek Nokta protokolü imzaladı. Protokole göre, belgelendirme masrafları Özçelik-İş Sendikamız tarafından karşılanacak.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Özçelik-İş Sendikamız Başkanı Yunus Değirmenci 28 Şubat 2019 tarihinde HAK-İŞ genel merkezinde Tek Nokta protokolü imzaladı. Protokol imza törenine, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Toruntay, Genel Sekreterimiz Dr. Osman Yıldız, Genel Sekreter Yardımcımız Erdoğan Serdengeçti, HAK-İŞ MEYEB İşletme Müdürü Rıdvan Günay, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

Söz konusu protokolde HAK-İŞ MEYEB belgelendirme kapsamında yer alan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan zorunlu mesleklerde teorik ve performans sınavları gerçekleştirilerek, sınavlardan başarılı olan adaylara MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi verilecek. Ayrıca sınavlardan başarılı olanların sınav ve belge ücretleri Özçelik-İş Sendikası tarafından karşılanacak.

“Bugün Bir İlki Gerçekleştiriyoruz”

İmza töreninde konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Bugün bir ilki gerçekleştiriyoruz. İşsizlik sigorta fonu kapsamında işçilerin sınav ve belgelendirme masrafları ilk defa Özçelik-İş Sendikamız tarafından üstlenilerek arkadaşlarımızın uluslararası standartlara uygun MYK belgelerinin alınmasına öncülük etmiştir. Özçelik-İş Sendikamızın Genel Başkanı ve yönetim kurulu bu fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“Üyelerimiz Adına Fedakarlık Yapıyoruz”

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Üyelerimizin işyerlerinde daha verimli, daha kaliteli çalışabilmesi için birtakım belgelere ihtiyaçları var. İşverenlerden gelen talepler üzerine HAK-İŞ’in kurduğu bu sistemin içerisinde yer almak için üyelerimiz adına fedakarlık yapıyoruz. Özçelik-İş Sendikası olarak HAK-İŞ’ten aldığımız güçle üyelerimizi mutlu ve memnun etmek, sosyal sendikacılığı hayata geçirmek için hem üyelerimize hem de işyerlerimize katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu amaçla bugün Tek Nokta imza protokolünü gerçekleştiriyoruz. Herkes için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Canlı Görüşme Başlat
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?