Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “MYK İşsizlik Sigortası Fonu teşvikinin İŞKUR üzerinden devam ettirilmesini ve sürenin uzatılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 8 Kasım 2019 tarihinde İŞKUR 10. Genel Kuruluna katıldı. Genel kurula, Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Başkan Yardımcımız Av. Hüseyin Öz, Genel Sekreter Yardımcımız Erdoğan Serdengeçti, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcıları, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri, İŞKUR temsilcileri ve uzmanlarımız katıldı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun misyonunu önemsediklerini belirten Arslan, “Bu konuda bir düzenleme yapıldı. Özellikle tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlara MYK Belgesi alma zorunluluğu getirildi. İŞKUR tarafından hayata geçirilen projenin sınav ve belgelendirme konusundaki teşvikleri 31 Aralık’ta sona eriyor. Bu teşviklerin İŞKUR üzerinden devam ettirilmesini ve sürenin uzatılmasını talep ediyoruz. MYK’nın bütünüyle Türkiye’yi kuşatmasını ve bütün mesleklerde, bütün işlerde MYK belgeli bir sisteme geçilmesinin uluslararası tanınırlığı olan, akreditasyonu olan bir MYK Belgesine kavuşmasını Bakanlığımızın da teşvik edeceğini düşünüyorum” dedi.

 

Canlı Görüşme Başlat
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?